Bize WhatsAppdan Yazın

Hakkımızda

Serena Estetik Merkezi kurucusu Ülker AKISKA , 20.11.1946 Çorum doğumludur. İlk, orta, lise eğitimini tamamladıktan sonra Almanya Münih Kozmetik Meslek Yüksek İhtisas Okulu ( Schwabinger Berufsfachhoch Scule für Kozmetik im BDK Fransizka Teebken) bitirdi. Münih Dermatoloji kliniğinde 2 yıl asistanlık yaptıktan sonra 20 yıl estetik ve kilo sorunları üzerine çalışmalar yaptı.

1983 yılında Türkiye’de ilk olarak Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığının izniyle Ankara Kızılay’da Serena Estetik Sağlıklı Zayıflama Merkezini uzman doktor, beslenme uzmanı, dermatolog, psikolog, fizyoterapist, yüksek hemşire ve uzman estetiyenlerden oluşan komple bir sağlık ekibiyle kurdu. İlerleyen yıllarda ikinci şubesini Çankaya’da ve üçüncü şubesini Tunalıhilmi’de hizmete açtı.

Takip eden yıllarda Ankara Yenimahalle Kız Meslek Lisesi Estetik ve Cilt bakımı bölümünün açılmasına destek verip, bu bölümde gönüllü olarak eğitmenlik yapmıştır.

1993 yılında Amerikan Inches a Weigh Zayıflama Merkezlerinin Türkiye Temsilcisi olan NUTRA SLIM’den aldığı teklifle NUTRA SLIM’in Alsancak Şubesini İzmir’lilerin hizmetine açtı. Kısa süre sonra NURTA SLIM’in ikinci şubesini Karşıyaka-Bostanlı’da 1 Ocak 2000 yılında faaliyete geçirdi.

2001 yılında NUTRA SLIM’den ayrılarak, kendi marka adını NUTRA SYSTEM olarak değiştirdi.

İzmir’de 1993 yılından bu yana vermiş olduğu hizmetlere ilave olarak, bir dönem Ankara'da faaliyette bulunan SERENA ESTETİK MERKEZİ'ni 2002 yılında SERENA ESTETİK GÜZELLİK MERKEZİ olarak yeniden Alsancak'ta hizmete açmıştır.

2010 yılında Sağlık Bakanlığı'nın yeni düzenlemesine uygun olarak Özel SERENA Polikliniği olarak faaliyetlerimize devam ederek, dünya çapındaki gelişmelerin takip edilmesi ve eksiksiz olarak uygulanması en temel prensibimiz olup, Deneyimli kadrosu ile hizmet veren SERENA'da gelişen tıbbın olanaklarından yararlanabilir, kendinizi bakımlı ve sağlıklı hissedebilirsiniz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için alanında uzman bir kadro ile çalışıyoruz...


     Sertifikalar :

 • Aile Hekimliği (Sağlık Bakanlığı onaylı)
 • Medikal Estetik (Sağlık Bakanlığı onaylı)
 • RIA Uygulama (Sağlık Bakanlığı onaylı)
 • Üreme Sağlığı (Sağlık Bakanlığı onaylı)
 • İşyeri Hekimliği (Türk Tabipler Birliği - Çalışma Bakanlığı onaylı)

1997 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 2004 yılında Sağlık Bakanlığınca onaylı, Medikal Estetik Hekim Uygulama Sertifikasını ilk alan hekimlerdendir. 2015 yılında İzmir Üniversitesi Sağlık Hukuku tezsiz yüksek lisans programına devam etmiştir. Medikal estetik uygulamaları içinde botox, dolgu, antiaging mezoterapileri, saç sorunları tedavileri(fue yöntemi ile ekim, saç prpsi, dolgusu, mezoterapisi) özellikli ilgi ve çalışma alanlarındandır. Beslenme ve zayıflama tedavilerinde (kilo alma, kilo verme, gebe emzikli beslenmesi, hastalıklarda beslenme, sporcu beslenmesi, çocuk adölesan beslenmesi) diyetisyenler ile kombin tedavileri mevcuttur. Sağlık hukuku ve sağlık kuruluşları denetim ile yönetim süreçleri dahilinde deneyimleri mevcuttur. Türk Tabipler Birliği üyesi olup; İngilizce bilmektedir.

Mesleki Deneyimler (Kronolojik):

 • Özel Serena Polikliniği - Mesul Müdür & Medikal Estetik Hekimi (2018 Eylül'den itibaren)
 • Özel MOSB MED Tıp Merkezi - Medikal Direktör (2016-2018)
 • Özel Hülyam OSGB - İşyeri Hekimi & Medikal Direktör (2015-2018)
 • Özel Ekol KBB Hastanesi - Medikal Koordinatör (2012-2015)
 • İzmir İl Sağlık Müdürlüğü - Doktor & Denetçi (1999-2012)
 • Özel Nutra Sistem Polikliniği- Mesul Müdür & Medikal Estetik Hekimi (2006-2008)
 • Özel Nets Club Polikliniği - Mesul Müdür & Medikal Estetik Hekimi (2004-2008)